"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
-259200
CALLED RACE RESULTS
University of Colorado Regent - District 3 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Ray Scott 34,850 (100%)
University of Colorado Regent - District 5 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Ken Montera(I) 49,651 (100%)
CO Senate 12 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Marc Snyder 7,344 (100%)
Westchester County District Attorney - D Primary - 6/25/2024
584 of 906 precincts (64.45%)
Susan Cacace 18,696 (57.73%)
William Wagstaff 10,398 (32.11%)
NY Assembly 69 - D Primary - 6/25/2024
82 of 100 precincts (82%)
Micah Lasher 6,385 (53.19%)
Eli Northrup 4,106 (34.21%)
Carmen R. Quinones 685 (5.7%)
Melissa Rosenberg 582 (4.84%)
Jack Kellner 244 (2.03%)
NY Assembly 68 - D Primary - 6/25/2024
9012 of 10000 precincts (90.12%)
Edward "Eddie" Gibbs(I) 2,151 (42.24%)
Xavier Santiago 1,713 (33.64%)
Tamika Mapp 883 (17.34%)
William Smith 345 (6.77%)
NY District 01 - R Primary - 6/25/2024
0 of 1 precincts (0%)
Nicholas J. LaLota(I) 1 (100%)
SC District 03 - R Runoff - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Sheri Biggs 28,130 (50.98%)
Mark Burns 27,043 (49.01%)
UT Governor - R Primary - 6/25/2024
50 of 100 precincts (50%)
Spencer J. Cox(I) 117,037 (60.28%)
Phil Lyman 77,088 (39.71%)
UT US Senate - R Primary - 6/25/2024
50 of 100 precincts (50%)
John Curtis 99,245 (51.61%)
Trent Staggs 54,062 (28.11%)
Brad R. Wilson 27,151 (14.12%)
Jason J. Walton 11,825 (6.14%)
CO State House 49 - D Primary - 6/25/2024
50 of 100 precincts (50%)
Lesley Smith 7,805 (72.15%)
Edward "Max" Woodfin 3,012 (27.84%)
UT District 01 - R Primary - 6/25/2024
58 of 100 precincts (58%)
Blake Moore(I) 43,407 (72.58%)
Paul Miller 16,396 (27.41%)
NY District 10 - D Primary - 6/25/2024
91 of 100 precincts (91%)
Daniel Goldman(I) 22,693 (66.05%)
Bruno Grandsard 8,064 (23.47%)
Evan Hutchison 3,596 (10.46%)
Arapahoe County - District Attorney - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Carol Chambers 23,306 (100%)
Arapahoe County - District Attorney - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Amy Padden 38,131 (100%)
District Attorney - 6th District - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Sean Murray 5,632 (100%)
CO Senate 23 - R Primary - 6/25/2024
75 of 100 precincts (75%)
Barbara J. Kirkmeyer(I) 12,432 (72.62%)
Natalie Abshier 4,686 (27.37%)
CO State House 06 - D Primary - 6/25/2024
75 of 100 precincts (75%)
Sean Camacho 7,049 (65%)
Elisabeth Epps(I) 3,794 (34.99%)
CO State House 03 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Meg Froelich(I) 5,347 (100%)
CO State House 03 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Mickey Neal 2,249 (100%)
CO State House 08 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Lindsay A. Gilchrist 8,880 (100%)
CO State House 16 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Rebecca Keltie 5,669 (100%)
CO State House 19 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Jennifer Parenti(I) 6,010 (100%)
CO State House 38 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Gretchen Rydin 7,013 (100%)
CO State House 38 - R Primary - 6/25/2024
98 of 100 precincts (98%)
Jeffrey Patty 4,918 (100%)
CO State House 39 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Brandi Bradley(I) 12,313 (100%)
CO State House 43 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Robert "Bob" Marshall(I) 7,249 (100%)
CO Senate 05 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Cole Buerger 8,777 (100%)
CO Senate 05 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Marcus Catlin 12,708 (100%)
CO Senate 06 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Vivian Smotherman 11,766 (100%)
CO Senate 06 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Cleave Simpson(I) 13,464 (100%)
CO Senate 13 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Matt Johnston 4,526 (100%)
CO Senate 13 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Scott Bright 6,449 (100%)
CO Senate 14 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Cathy Kipp 13,120 (100%)
CO Senate 16 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Chris Kolker(I) 12,997 (100%)
CO Senate 17 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Sonya Jaquez Lewis(I) 16,505 (100%)
CO Senate 21 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Dafna Michaelson Jenet(I) 5,728 (100%)
CO Senate 21 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Frederick Alfred Jr. 5,035 (100%)
CO Senate 26 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Jeff Bridges(I) 10,539 (100%)
CO Senate 28 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Pedro Espinoza 2,799 (100%)
CO Senate 29 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Janet P. Buckner(I) 9,594 (100%)
CO Senate 31 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Chris Hansen(I) 17,464 (100%)
CO Senate 33 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
James Rashad Coleman(I) 11,276 (100%)
Arapahoe County - Commissioner - District 5 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Rhonda Fields 4,388 (70.08%)
Hashim T. Coates 1,873 (29.91%)
Adams County - Commissioner - District 2 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Kathy Henson 22,316 (100%)
UT District 03 - R Primary - 6/25/2024
72 of 100 precincts (72%)
Mike Kennedy 24,402 (36.03%)
Case Lawrence 15,402 (22.74%)
Rod "JR" Bird 11,600 (17.13%)
Stewart Peay 9,952 (14.69%)
John Dougall 6,357 (9.38%)
NY District 14 - D Primary - 6/25/2024
90 of 100 precincts (90%)
Alexandria Ocasio-Cortez(I) 19,070 (82.13%)
Martin "Marty" Dolan 4,149 (17.86%)
NY District 24 - R Primary - 6/25/2024
91 of 100 precincts (91%)
Claudia Tenney(I) 18,916 (61.25%)
Mario Fratto 11,966 (38.74%)
CO State House 18 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Amy Paschal 5,361 (100%)
CO District 01 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Diana DeGette(I) 59,235 (100%)
CO District 01 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Valdamar Archuleta 9,466 (100%)
CO District 02 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Joseph D. Neguse(I) 76,561 (100%)
CO District 02 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Marshall Dawson 26,147 (100%)
CO District 03 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Adam Frisch 47,779 (100%)
CO District 06 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Jason Crow(I) 46,733 (100%)
CO District 06 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
John Fabbricatore 27,284 (100%)
CO District 07 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Brittany Pettersen(I) 64,635 (100%)
CO District 07 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Sergei Matveyuk 42,972 (100%)
CO District 08 - D Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Yadira Caraveo(I) 30,080 (100%)
CO District 08 - R Primary - 6/25/2024
95 of 100 precincts (95%)
Gabe Evans 30,486 (77.87%)
Janak Joshi 8,663 (22.12%)
Denver - District Attorney - D Primary - 6/25/2024
50 of 100 precincts (50%)
John Walsh 36,388 (58.22%)
Leora Joseph 26,107 (41.77%)
NY District 01 - D Primary - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
John Avlon 19,026 (70.26%)
Nancy Goroff 8,053 (29.73%)
NY District 22 - D Primary - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
John W. Mannion 16,091 (61.87%)
Sarah Klee Hood 9,916 (38.12%)
NY State Senate 50 - D Primary - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Christopher J. Ryan 5,895 (58.56%)
Thomas Drumm 4,171 (41.43%)
Grand Island NY Republican Committee - 13 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Abraham O. Zherebilov(I) 76 (32.61%)
James A. Daigler 73 (31.33%)
John C. Whitney(I) 44 (18.88%)
Daniel J. Sperrazza(I) 40 (17.16%)
Grand Island NY Republican Committee - 1 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Daniel F. Kilmer 540 (85.03%)
Eric Bauer 46 (7.24%)
T. Duffy MacGuire(I) 27 (4.25%)
Frank F. Greco(I) 22 (3.46%)
Grand Island NY Republican Committee - 2 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Patricia A. Frentzel(I) 72 (40.9%)
Susannah M. Zherebilov 62 (35.22%)
Joseph Spinella 42 (23.86%)
Grand Island NY Republican Committee - 5 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Michael H. Madigan(I) 50 (28.4%)
Leslie E. Madigan(I) 48 (27.27%)
Ronald C. Diehl 41 (23.29%)
Rhonda G. Diehl 37 (21.02%)
Grand Island NY Republican Committee - 6 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Thomas A. Digati(I) 41 (37.61%)
Sherry Steffans 38 (34.86%)
Phyllis A. Martin(I) 30 (27.52%)
Grand Island NY Republican Committee - 7 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Robert N. Richardson(I) 60 (29.7%)
John K. Rottaris(I) 59 (29.2%)
Grand Island NY Republican Committee - 8 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Michele Floro Kilmer 59 (34.7%)
Dean C. Morakis(I) 51 (30%)
Peter J. Marston Jr.(I) 33 (19.41%)
Norman Mrkall II 27 (15.88%)
Grand Island NY Republican Committee - 9 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Christopher Soluri 56 (32%)
Lou Ann Cane 53 (30.28%)
Kristin L. Ochs(I) 40 (22.85%)
Vincent A. Ricotta(I) 26 (14.85%)
Grand Island NY Republican Committee - 10 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Richard W. Crawford Jr.(I) 31 (34.83%)
Elizabeth A. Wilbert(I) 27 (30.33%)
Debra Ann Daigler 17 (19.1%)
Ronald A. Cooke 14 (15.73%)
Grand Island NY Republican Committee - 11 - 6/25/2024
1 of 1 precincts (100%)
Christian J. Bahleda(I) 27 (29.34%)
Scott D. Hammond 26 (28.26%)
Andrew Grinchishin 21 (22.82%)
Gregory Internicola 18 (19.56%)
CO State House 04 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Cecilia M. Espenoza 4,724 (54.11%)
Tim Hernández(I) 4,006 (45.88%)
CO District 04 - Special Election - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Greg Lopez 95,907 (58.37%)
Trisha Calvarese 56,638 (34.47%)
Hannah Goodman 8,628 (5.25%)
Frank Atwood 3,129 (1.9%)
CO District 03 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Jeffrey Hurd 36,207 (41.28%)
Loren L. "Ron" Hanks 24,949 (28.44%)
Stephen A. Varela 8,552 (9.75%)
Lew Webb 7,014 (7.99%)
Curtis McCrackin 5,723 (6.52%)
Russ Andrews 5,250 (5.98%)
NY District 16 - D Primary - 6/25/2024
88 of 100 precincts (88%)
George Latimer 44,371 (58.43%)
Jamaal Bowman(I) 31,555 (41.56%)
CO District 04 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Lauren Boebert(I) 52,006 (43.38%)
Jerry Sonnenberg 17,318 (14.44%)
Deborah Flora 16,400 (13.68%)
Richard A. Holtorf 12,940 (10.79%)
Michael "Mike" Lynch 12,752 (10.63%)
Peter Yu 8,450 (7.04%)
CO District 04 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Trisha Calvarese 21,849 (45.25%)
Isaac "Ike" McCorkle 19,852 (41.11%)
John Padora 6,584 (13.63%)
CO District 05 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Jeff Crank 56,226 (65.41%)
Dave Williams 29,729 (34.58%)
CO State Board of Education - District 2 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Kathy Gebhardt 46,691 (56.34%)
Marisol Rodriguez 36,170 (43.65%)
CO State Board of Education - District 4 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Kristi Burton Brown 53,950 (53.24%)
Saundra Larsen 47,370 (46.75%)
University of Colorado Regent - At-Large - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Elliott Hood 218,203 (52.21%)
Charles S. "CJ" Johnson 199,661 (47.78%)
CO Senate 10 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Larry G. Liston(I) 12,416 (60.93%)
David C. "Dave" Stiver 4,497 (22.06%)
Newton "Rex" Tonkins 3,464 (16.99%)
CO Senate 12 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Stan VanderWerf 9,037 (59.66%)
Adriana Cuva 6,110 (40.33%)
CO Senate 18 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Judith Amabile 20,210 (77.2%)
Jovita Schiffer 5,967 (22.79%)
CO Senate 02 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Lisa Frizell 15,593 (66.25%)
Tim Arvidson 7,942 (33.74%)
CO Senate 19 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Lindsey Daugherty 13,314 (64.04%)
Obi Ezeadi 7,476 (35.95%)
CO State House 10 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Junie Joseph(I) 7,299 (58.68%)
Kristine "Tina" Mueh 5,139 (41.31%)
CO State House 11 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Kathy Reeves 2,104 (59.46%)
Terri Goon 1,434 (40.53%)
CO State House 12 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Mark Milliman 1,378 (61.29%)
CO State House 20 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Jarvis Caldwell 11,219 (66.05%)
Jason Lupo 5,765 (33.94%)
CO State House 21 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Mary E. Bradfield(I) 2,730 (47.37%)
William R. "Bill" Garlington 1,895 (32.88%)
Jan Koester 1,138 (19.74%)
CO State House 30 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Rebekah Stewart 5,645 (57.94%)
Kyra deGruy Kennedy 4,097 (42.05%)
CO State House 31 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Jacqueline "Jacque" Phillips 2,487 (54.64%)
Julia Marvin(I) 2,064 (45.35%)
CO State House 36 - D Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Michael Carter 3,401 (61.73%)
Bryan Lindstrom 2,108 (38.26%)
CO State House 43 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Matt Burcham 6,444 (53.41%)
Lora L. Thomas 5,620 (46.58%)
CO State House 45 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Max Brooks 7,818 (55.83%)
Bill Jack 6,185 (44.16%)
CO State House 46 - R Primary - 6/25/2024
100 of 100 precincts (100%)
Kim Swearingen 4,732 (68.92%)
Christina Rae Mascarenas 2,133 (31.07%)
CANDIDATES
Xi-HaK-Gilt,
Williamson, Gavin
Brown, Jacqueline Anne
Harper-Wallis, Sam
Braine, Danni
Bramham, Alexander
MacKay, Janice
Webb, Suzanne
Eccles, Cat
Bramall, Chris
Shaw, Richard John
Ramzan, Mohammed
Clarkson, Chris
Agboola, Seyi
Perteghella, Manuela
Rouxel, Douglas
Crocker, James Phillip
Taylor, Kevin John
O'Neil, Neil
Mitchell, Andrew
Pocock, Rob
Sweeney, John Paul
Auton, Ben
Hoath, Mark
DiFrancesco II, Dominic D. "Nick"
Slaton, Steven
Vicot, Roger
Brulant-Fortin, Ingrid
Moulin, Maxime
Taverne, Michaël
Seguin, Sébastien
Baudoux, Bernard
Accart, Maxence
Lacroix, Damien
Gokel, Julien
Bézine, Clément
Christophe, Paul
Berteloot, Pierrick
Ducourant, Émilie
Marchio, Matthieu
Cresta, François
Bruneel, Alain
Pecqueur, Éric
Tesson, Thierry
Chéreau, Frédéric
Brouazin, Loïck
Honoré, Guillaume
Dufosset, Alexandre
Chenu, Sébastien
Brun, Cédric
Drici, Djemi
Roussel, Fabien
Vervandier, Pierre-Luc
Gondy, Élisabeth
Létard, Valérie
Colpin, Pierrick
Lasselin, Laurent
Duminy, Séverine
Duquesnoy, Édith
Agresti-Roubache, Sabrina
Griseti, Monique
Caravellazi, Céline
Moyal, Salomé
Lécorché, Pascaline
Pitollat, Claire
Lhardit, Laurent
Caradec, Laure-Agnès
Rioult, Olivier
Roche Poggi, Hugo
Graffeo, Jean-Marc
Lelouis, Gisèle
Kessaci, Amine
Aycard-Dieste, Céline
Bompard, Manuel
Torchi, Malika
Quinquis, Aurélie
Davi, Hendrik
Popelard, Allan
Malinconi, Ambroise
Boudet, Maxime
Liquori, Franck
Adams, Luzelle Henrietta
Plez, Barthélémy
Royer-Perreaut, Lionel
Zouaghi, Séréna
Juste, Christine
Jannone, Tess
Peretti, Sébastien
Fayssat, Olivier
Delogu, Sébastien
Atia, Hayat
Selloum, Arezki
Zulesi, Jean-Marc
Beddock, Alexandre
Tonussi, Romain
Vorster, Pieter Jan
Bosman, Lourens Lemmer
Bazzali, Rémy
de Lange, Amanda
van den Berg, Niekie
Fanfan, Céline
Costanzo, Andrew
Mélin, Joëlle
Ganzoni, John
Michel, Aurélien
Mas-Fraissinet, Bertrand
Jackson, Robert
Morgan, George Hay
Bourcet-Giner, Véronique
Courtaro, Jean-Philippe
Darvall, Frank Ongley
Desblancs, Lucie
Laqhila, Mohamed
Fabre-Aubrespy, Hervé
Péna, Marc
Fison, Frank G. C.
Mowat, Duncan M.
Allisio, Franck
Aghemo, Maxime
Seward, J. C.
Madonsela, Khumbuzile Anna Prudence
Breton, Axel
Holdsworth, Albert E.
Thomson, David Cleghorn
Bell, Jarome
Zulu, Muzonjani Zacharia
Funkhouser, Joe
White, Lisa
Anders, S. Chris
de Soto, Joseph
McCormick, David
Leavitt, Tristan
Clay, Marshall W.
Flanigan, Bill
Morris, Robbie
Brown, Sherrod
Rosen, Jacky
Beech-Jones, Robert
Helton, Brian
Hart, Craig A.
Parsons, Frederick Happy Joe
Browning, Ryan
Roop, Carl Bill
Chavez, Brian M.
Morgan, David J.
Payne, J. T.
Palmieri, Thomas E.
Gilbert, Courtney
Edwards, Sarah
Hughes, Eddie
Griffee, Peyton
Marson, Jed
Howarth, Sue
Cooper, Ian Stuart
Whitaker, Mitchum Addison
Bilcliff, Robert
Goodfellow, Adam James
Thompson, Aaron
Hackett, Pippa
Nunn, Matt
Campbell, Hannah
Richardson, Craig B.
Davies, Shaun
McKenna, Jo
Adams, John
Green, Chad
Adams, Alan
Kent, Hillary Pugh
Griffin, Tim
Rosen, Alan
Phillips, Eric
Jones Austin, Jennifer
Davis, Will
Roach, Jr., Thomas M.
Oates, Delores Riley
Kozak, Jr., Roman
Rasel, Brian
Reichard, Chad Gerald
Kauffman, Robert W. "Rob"
Barger, Scott D.
Bashline, Joshua Kent
Teska, Michelle
Deeter, Kellie
Lacko, Bradley A.
Salvo, Jodi
Kishman, Matthew
Mullins, Diane
Bozic, Adan
Daniels, Jack K.
Odioso, Mike
Harrington, Daniel
Garvine, Brian M.
Hiner, Mark
Ritter, Kevin
Pizzulli, Justin David
Matthews, Ty
Newman, Johnathan
Craig, Meredith
Dean, Levi P.
Workman, Heidi
Thomas, David
Cutrona, Alessandro B. "Al"
Lorenz, Brian C.
Hampton, Tony
Giroux, Jenn
Ingle, Barby
Blackman, Walter "Walt"
Bradshaw, Ari Daniel
Sheinbaum Pardo, Claudia
Kitchener, Herbert
Charest, Jean
Cochran, Leslie
Mavity, Anne
Giddens, Eric
Sires, Dave
Brewbaker, Chad
Mečl, Jan
Kubisková, Karolina
Penáz, Andrea
Vitula, Jan
Pritchard, Mark
Yakobi, Roh
Lowe, Anthony
McCarthy, Pat
Leppington, Richard
Shipley, Chris
Bailey, Shaun
Hlas Moravy,
Bance, Antonia
Rochell, Mark
Redding, Mark Nicholas
Sabharwal, Jack
Husen, Abdul
Jirousová, Kateřina
Hussain-Billa, Mohammed Yeseen
Vaz, Valerie
Lloyd, Shannon
Enough!,
Stillman, Patrick Thomas
Hussain, Sadat
Williams, Elaine Ruth
Nawaz, Aftab
Cohen, Seth A.
Alexander, Teresa
Gonzalez, Carlos A.
Rivera, Juvandy A.
Western, Matt
Rodriguez, Nancy
Uffindell, James Stewart
Collazo, Leslie
Adam, Louis William McMaster
Yellapragada, Hema
Clarke, Nigel
Steele, Laurie James
Tracey, Craig
Taylor, Rachel Margaret
Burchett, Guy
Olivo, Camaxtle "Max"
Hopkins, Paul
Nguyen Le, Terry
Goodhand, Will
Coombes, Sarah
Gill, Parmjit Singh
Nock, Ray
Stevenson, Jane
Gilmutdinov, Eldar
Brackenridge, Sureena
Thornton, Peter
Tano-Yeboah, Kwaku
Medvedev, Vladimir
Williams, Paul
McFadden, Pat
Ricketts, Bart
Vatalin, Yuri
Gontar, Stanislav
Darke, Paul Anthony
Klimchenko, Yury
Hardwick, Carl
Kirchner, James
Newton, Mike
Juss, Warinder
Howells, Phillip
Cantrill, Andrea
Brookes, Don
Shah, Zahid
Hibbert, Celia
Zimmers, John "JZ"
Bayliss, Marc
Collins, Tom
Allcott, Mel
Andermann, Ronald E.
Pingree, Tor
Peplow, Andy
Murray, Duncan
Davies, Mark Patrick
Baldwin, Harriett
Grasse, Nicolle S.
Haroon, Kash
Boatright-Greene, Dan
Szymankowski, Timothy
McVey, Natalie
Edmonson, Christopher Hugh
Jensen, Ashley
Barber, Seonaid Dawn
Babler, Andreas
Garnier, Mark
Smith, Vicki
Miah, Shazu
Schweiger, Tobias
Davis, John
Guzzardi, Will
Hopkins, Bill
Geary, Nigel Alastair
Petrovic, Madeleine
Andrade, Jr., Jaime M.
Whitehouse, Leigh
Howard, Terra Costa
Vasconcelos, Gilberto
Demes, Natália
Crespo, Fred
Leite da Silva Neto, João
Sanalitro, Jennifer
Rocha, Wanderson
Xavier, Indira
Hirschauer, Maura
McLaughlin, Martin J.
Neto, Haroldo
Moylan, Martin J. "Marty"
Marinho, Victor
Damico, Giovani
Paixão, Eslane
Mussman, Michelle
Didech, Daniel
Reick, Steven
Weber, Tom
Ugaste, Daniel J.
West, Maurice A.
Spain, Ryan
Lilly, Camille Y
DeLuca, Anthony
Stava-Murray, Anne M.
La Ha, Nicole
Kifowit, Stephanie A.
Avelar, Dagmara "Dee"
Walsh, Jr., Lawrence M.
Hauter, William E.
Caulkins, Dan
Cabello, John M.
Johnson, Jim
Gordon-Booth, Jehan
Spiller, Sean M.
Rizhvadze, Tornike
Weaver, Travis
Hammond, Norine K.
Benton, Harry
Manley, Natalie
Frese, Randy
Davidsmeyer, Christopher D. "C. D."
Niemerg, Adam M.
Ammons, Carol
Schweizer, Brandun
Bunting, Jason
Halbrook, Brad
Rosenthal, Wayne Arthur
Meier, Charles
Dharréville, Pierre
Lokmane, Lila
Fouquart, Emmanuel
Delespaul, Hervé
Scherèdre, Olympe
Petel, Anne-Laurence
Ciot, Jean-David
Bouckenhove, Baptiste
Baubry, Romain
Aïdarous, Wassila
Biscione, Marion
Koukas, Nicolas
Le Roy Ladurie, Jacques
Voivenel, Camille
de Perczynski, Henri
Savey, Alphonse
Wilhour, Blaine
Bourey, Eugène
Elik, Amy
Hoffman, Jay
Halbout, André
Severin, Dave
Fabre, André
Le Roy, René
Jacobs, Paul
Restout, Marcel
Mahias, Jean-Claude
Malouin, Charles
Letellier, Claude
de Féral, Bertrand
Labéy, Marie-Paule
Arricau, Brigitte
Lepeltier, Antoine
Prosper-Paul, Raymond
Jouet, Roger
de Mourgues, Jean-Louis
Chanson, Georges
Stuart, Raymonde
Deer, Dennis
Dupré, Philippe
Rosseels, Monique
Peuch-Jaboeuf, Denise
Hérard, Bernard
Bapst, Henri-Pierre
Henri, Robert
Le Fort, Geneviève
Rossigneux, Patrick
Perrod, Claude
Fouassier, Serge
Patte, Liliane
Lefranc, Jean-Marc
Simonot, Chantal
Françoise, Daniel
Blet, Jean-Noël
Bodet, David
Brac de La Perrière, Thierry
Muller, Marie-Claire
Lefébure, Catherine
Place, Claude
Boudant, Lionel
Legeard, Bernadette
Le Moal, Nathalie
Delecroix, Christine
Joliton, Olivier
Marie, Paul
Ramond, Sylvaine
Besnard, Thierry
Royer, Stéphane
de Villiers, Caroline
Champain, Alain
Devigne, France
Dumesges, Micheline
Blanchetier, Pascal
Lavisse, Jean-Pierre
Gomont, Patrick
Brun, Mireille
Detey, Aurélien
Stone, Heather Lynn
Cisco, Christopher
Bisson, Christine
Attard, Isabelle
Sady, Christophe
Beaudoin, Éric
Rouillé, Yves
Gervais, Simon
Bourrée, Michel
Quille, Joël-Philip
Travert, Claude
Stirn, Olivier
Leblanc, Jacques
Jeanne, Xavier
Millet, Jacques
Tourret, Alain
Regnouf, Emmanuel
Bonnet, François
Lejeune, Bernard
Rodary, Jean-Paul
Le Lay, Gérard
Cousin, Jean-Yves
Bassière, Daniel
Vergy, Didier
Vauthier, Sylvie
Broust, Lucy
Benigni, Laurence
Brun, Victor
Liabeuf-Ouin, Martine
Lelièvre, Franck
Lemazurier, Jean-Baptiste
Leroy, Gérard
Carin, Claudine
Bernard, Sylvie
Flambard, Anne
Roulle, Véronique
Fouque, Stéphanie
Levaigneur, Françoise
Leboeuf, Marie-Françoise
Boufrou, Viviane
Decker, Laurent
Heuzé, Hubert
Hérouard, Christiane
Picard, Hubert
Demeilliers, Paul
Martin, Pascal
Corblet Aznar, Sibylle
Stirn, Evelyne
Beaudoin, Chantal
Gallice, Thomas
Poirier, Virginie
Lèzement, Serge
Hirout, Bruno
Mabboux-Stromberg, Audrey
Yonnet, Yvan
Poher, Alain
Oakley, Angel
SDP-Liberal Alliance,
Liberal Party of Gibraltar,
Gill, David
Alzubi, Ryan
Wiley, Timothy
Maldonado, Mark
McMillion, Nicolle
Cannon, Shawn
Coronado, Miguel
Varden, Heather
Zikalala, Snuki Joseph
Cupido, Jacques Christian
Mlombile-Cingo, Nomvuzo
Mtolo, Njabulo Maxwell
Zunguza, Jido Bethuel
Luwaca, Asanda
Cayzer, Herbert
Vilakazi, Sbongiseni Gerald
Fawcett, John W.
Blitz, J. F.
Lacey, James
Lawson, Henry Merrick
Thomas, G. C.
Blitzer, Wolf
Drury-Lowe, Sidney Robert
Privett, Frank
Rudkin, Charles
Beck, W. J.
Kindlon, Lee C.
Labuschagne, Cathlene
Cuthbert, Mathew John
Masango, Bridget Staff
Quintana, Eduardo
Chauvet, Augustin
Guibert, Germain
Chancel, Léon
Amblard, Yves
Bac, Jean-Marie
Meyniel, Jacques
Leymarie, Michel
Chavinier, André
Lac, Antonin
Duviard, François
Nolorgues, Jean
Tanné, Claude
Bardet, Clément
O'Brien, Tom
Souchon, René
Taurant, Louis
Caliskan, Nesil
Besse, Roger
Maurs, Jean-Philippe
Cousin, Alain
Redmond, Julie
Hasted, Charley
Bédoussac, Firmin
Anthony, Simon Ronald
Peacock, Clive
Bardot, Paul
Dias, Dee
Asim, Muhammad
Khanyile, Thembisile Angel
Baiye-Gaman, Lucy Ewube
Brunet-Fuster, Annie
Bec, Yvon
de Cordova, Marsha
Rocher, Jean-Claude
Baptie, Edwin Victor
Morgo, Christian
Pridham, Tom Francesco
Georgelin, Michel
Brugère, Louis
Gahéry, Roger
Bazelle, Jean
Chubb, Francis Edward Vaudrey
Squizzato, Raymond
Taylor, Joe
Edwards, Barry
Thomas, Jake
Meiniel, Christian
Bodlani, Tsholofelo Katlego
Bérodias, Hélène
Dampier, Ed
Bessat, Vincent
Schmid, William
Vermenouze, Jacques
Smith, Daniel Edward
Chevrier, Marie-Pierre
Lacroix, Pierre
Burford-Connole, Georgina
Nicolas, Gustave
Gray, Hannah
Conlon, Liam
Missegue, Christiane
Perrier, Patrick
Bamas, Véronique
Krzeminski, Thierry
Ross, Chloe-Jane
Trouillet, Yolande
Fabricant, Ruth
Calmette, Alain
Apostolides, Edward
Drouault, Philippe
Galeau, Thierry
Coyle, Neil
Mazières, Chantal
Soulenq-Moissinac, Nicole
Bré, François
Iliff, Jonathan
Bentley, Rachel
Hunter, Susan Elizabeth
Sharp, Tony
Corbyn, Piers
Laurens, Camille
Sagette, Jean
Duckett, Barry Colin
Joannon, Henri
Bardy, Fernand
Ali, Rushanara
Reaney, Oscar
Chaput, Richard
Khan, Rabina
Bardy, Henri
Gill, Phoebe Julia
Sceats, Peter Howard
Adams, Reggie
Powell, Emma Louise
Montel, Maurice
Masroor, Ajmal
Irondelle, Gabriel
Bonnet, Charles
Uddin, Sham
Mabbutt, Jon
Hudson, Vanessa
Brooks, Mark
Francis, Daniel
McBride, David
Raynal, Pierre
Delpirou, Jean-Baptiste
Edgar, George
Singh, Shara
Bright, Tom
Debord, Yves
Andraud, Alexandre
Jouve, André
Maisonneuve, Élie
Vendries, Daniel
Besombes, Clément
Deschanel, Jacques
Abrahams, Alexandra Lilian Amelia
Marleix, Alain
Tellier, Laurent
Marchand, Jean Pierre
Contejean, Pascal
Roos, Adrian Christopher
Dumazel, Dominique
Fuchey, Liliane
Fabre, Michel
Monchal, Muriel
Vasseur-Delmas, Jocelyne
Morin, Pierre
Jalenques, Odile
Eisenhower, Dwight D.
Jordaan, Ciska
Bath, Edwin Macrae
Ruiz Cerutti, Susana
Trollip, Athol
Césaire, Aimé
Véry-Hermence, Emmanuel
Maugée, Aristide
Lamon, Félix
Petit, Camille
Joyau, Albert
Pernock, Joseph
Cerland, Sévère
Maurice, Joseph
Serbin, Emmanuel
Calaber, Claude
Larcher, Michel
Manville, Marcel
Salpétrier, Siméon
Ravoteur, Renée
Renard, Michel
Turinay, Anicet
Papaya, Fernand
Thelcide, Marcel
Bechumeur, Roger
Manscour, Louis-Joseph
Galva, Fred
Adam, Corinne Solange
Gélie-Morel, Marie-Hélène
Maignan, Chantal
Tilhac, Naëma
Marthe, Marie-Hélène
Griset, Catherine
Couta, Philippe
Jougon, Jacqueline
Manin, Josette
Mousseau, Karine
Dunon, Fabrice
Vaugirard, Raphaël
Verneuil, Christian
de Thore, Géraldine
Thalmensi, Gérard
Gaudoux, Johan
Betegnies, Nathalie
Lebon, Frantz
de Virginy, Marie
Hubert, Vanessa
Gratiant, Georges
Bardol, Georges
Guitteaud, Walter
Valère, Léon-Laurent
Buval, Gérard
Maurice, Émile
Germain, Fernand
Maugée, Louis
Pierre-Charles, Philippe
Farnan, Mike
Elizé, Max
Lordinot, Gabriel
Eneleda, Christian
Lise, Claude
Petit, Pierre
Laventure, Miguel
Barbe, Roger
Fatna, Huguette
Almont, Alfred
Mouriesse, Alexandre
Nayaradou, Jacob
Boutrin, Georges Louis
Lecurieux-Lafferronnay, Louis-Léonce
Saintot, Guy
Barbe, Julien
Casari, Carole Claire
Conconne, Catherine
Azerot, Bruno Nestor
Clémenté, Luc-Louison
Dulys-Petit, Jenny
Ismain, Félix
Jean-Marie, Olivier
Orville, Max
Maurice-Bellay, Janine
de Gonneville, Stéphanie
Le Gourlay, Aurélie
Cantinol, Katiucia
Minar, Ludovic
Bailly, Élisabeth
Kéclard-Mondésir, Manuéla
Duval, François
Fitte-Duval, Georges
Maran, Jean
Celma, Georges
Verneuil-Sainte-Lucie, Étienne
Saint-Prix, Hermann
Saint-Prix, Jean-François
Poulin, Emmanuel
Gratiant, Gilbert
Wan-Ajouhu, Ernest
Delepine, Édouard
Elisabath, Henri
Louis-Joseph-Dogué, Maurice
Zobda-Quitman, Pierre
Darsières, Camille
André-Jaccoulet, Marie-Alice
Erichot, Georges
Crusol, Jean
Pulvar, Marc
Pulvar, Audrey
Chalono, Michel
Regis, Arthur
Descieux, Georges
Boutrin, Virginie
Samot, Pierre
Robinot, Éliane
Soumbo, Jean-Claude
Pagnac, Elisabeth
Barbier-Barny, Jacqueline
Agat, Emmanuel
Dufrénot, Max-Auguste
Icare, Raphaël
Virassamy, Georges
Georget, Lina
Lesel, Thierry
Jean-Marie, Richard
Toul, Marie-France
Fagour, Kaylan
Gama, Matthieu
Limery, Alain
de Virginy, Cyril
Marguerite, Marie-Gabrielle
Erepmoc, Jean-Luc
Blanchard, Benjamin
Juston, Yves
de Lépine, Édouard
Delbois, Olga
Burnet, Serge
Charles, Patrice
Élise, Jean-Pierre
Cilla, Lucien
Trèfle, Lucienne
Antiste, Maurice
Meier, Marion
René-Corail, Arnaud
Larcher, Eugène
Tirault, Fred
Mencé, Charles-André
Filin, Jean-Claude
Beaunol, Jean-François
Besso, Catherine
Kilo, Ernest
Ferdinand, Jérémie
Duval-Violton, Daniel
Louis-Marie, Steeve
Pinto, Hervé
Joncart, Émilie
Dubois, Sébastien
Brial, Victor-Emmanuel
Soane, Venika Tiki
Loste, Hervé
Falelavaki, Petelo
Ata, Esitio
Muliloto, Napole
Hoatau, Mikaele
Tui, Basile
Maisueche, Joseph
Rosenberg, Melissa
Quinones, Carmen R.
Logologofolau, Clovis
Uhila, Soane Muni
Gata, Kamilo
Kellner, Jack
Hoatau, Siolesio
Taputai, Pesamino
Likuvalu, Albert
Lutui, Gaston
Tialetagi, Penisio
Simete, Emeni
Vergé, David
Kulimoetoke, Mikaele
Tui, Epifano
Vanai, Simione
Polutélé, Napole
Brial, Sylvain
Fruit, Rachele
Asonye, Chibuihe "Chibu"
Gray, Walter J.
Devolución,
Republican Advance,
Levy, Maureen
Environmental Constitutional Party,
Moore, Dwayne
Castro, Brandon
Wang, Philip
Bennett, John L.
Cohen-Saban, Joey
Sepiashvili, David
Mobilia, Matthew
Adams, Seson
Andujar, Joziel
Santiago, John
Darby, Sharon
De La Cruz, Juan
Liggio, Stephanie
Atkinson, Kelly
Hines, Jr., Woodrow
Action Group – City and Cultural Protection,
Independent Citizens,
The Homeland,
Rostock District Mayor's List,
Uregeï, Yann Céléné
Gopoea, André
Wetta, Henri Séou
Naisseline, Nidoïsh
Pidjot, Rock
Cherrier, Lionel
Haudra, Charles Haeweng
George, Guy
Ukeiwé, Dick
Wamytan, Roch
Sarran, Claude
Vakalepu, Paulo
Lakina, Alefosio
Marant, Bernard
Herpin, Bernard
Cheval, Jean-Michel
Konyi, Wassissi
Baron, Didier
Postic, Jean-Raymond
Khofifah Indar Parawansa,
Lafleur, Jacques
Xowie, Robert
Lafleur, Isabelle
Aube, Pierre
Henocque, Stéphane
Jorda, Michel
Sio, Richard
Burck, François
Mennesson, Guy
Mura, Raymond
Bellouma, Gaston
Champmoreau, Guy
Camerlynck, Stanley
Chivot, Max
Orezzoli, René
Fraise, Alain
Lyonnard, Lucien Frédéric
Bailey, Daniel
Hamilton, Edward "Eddie"
Jacquet, Michel
Nénou, Maurice
Fayard, Patrick
Jorédié, Léopold
Guillemard, Justin
Sako, Aloisio
Wendt, Anthony
Devillers, Georges
Pentecost, Philippe
Valet, Thierry
Wema, Delin
Néaoutyine, Paul
Mapou, Raphaël
Douyere, Éric
Recycle,
Apok, François-Xavier
Djaïwé, Jean-Pierre
Gay, Éric
Sangarne, Cédrik
Hénin, Bianca
Brial, Gil
Vittori, Pascal
Diaz, Oscar
Mills, Nigel
Warman, Matt
Argar, Edward
Perkins, Toby
Pursglove, Tom
Solloway, Amanda
Païta, Gabriel
Throup, Maggie
Leigh, Edward
Lalié, Jacques
Hollobone, Philip
Néoeré, François
Webbe, Claudia
Mignot, Jean-Pierre
Ashworth, Jonathan
Kendall, Liz
Bridgen, Andrew
Costa, Alberto
McCartney, Karl
Atkins, Victoria
Latham, Pauline
Jenrick, Robert
Nicolas, Armand
Greenwood, Lilian
Spencer, Mark
Johnson, Caroline
Hayes, John
Kitchen, Genevieve "Gen"
Baron, John
Metcalfe, Stephen
Strathern, Alistair
Fuller, Richard
Selous, Andrew
Cleverly, James S.
Walker, Charles
Churchill, Jo
Hinds, Damian
Vara, Shailesh
Frazer, Lucy
Harris, Rebecca
Ford, Vicky
Watling, Giles
Quince, Will
Laing, Eleanor
Halfon, Robert
Penning, Mike
Marson, Julie
Heald, Oliver
Mohindra, Gagan
Djanogly, Jonathan
Whittingdale, John
Freeman, George
Bacon, Richard
Smith, Chloe
Lewis, Clive
Bristow, Paul
Badenoch, Kemi
Firth, Anna
Cooper, Daisy
McPartland, Stephen
Poulter, Daniel
Coffey, Thérèse
Cartlidge, James
Hancock, Matthew
Doyle-Price, Jackie
Aldous, Peter
Patel, Priti
Hollern, Kate
Stringer, Graham
Webb, Chris
Qureshi, Yasmin
Green, Chris
Dowd, Peter
Stevenson, John
Hoyle, Lindsay
Dixon, Samantha
Bruce, Fiona
Gwynne, Andrew
Timpson, Edward
Harrison, Trudy
Madders, Justin
Twigg, Derek
Wragg, William
Howarth, George
Dalton, Ashley
Smith, Cat
Rutley, David
Fovargue, Yvonne
Khan, Mohammed Afzal
Smith, Jeff
Morris, David
Hudson, Neil
Hendrick, Mark
Esterson, Bill
McGinn, Conor
Rimmer, Marie
Reynolds, Jonathan
Evans, Gabe
Western, Andrew
Eagle, Angela
Carter, Andy
McGovern, Alison
Greenwood, Margaret
Jenkinson, Mark
Keeley, Barbara
Kane, Mike
Green, Damian Howard
Prentis, Victoria
Miller, Maria
Morrissey, Joy Inboden
Merriman, Huw
Gibb, Nick
Lucas, Caroline
Green, Sarah
Smith, Henry
Johnson, Gareth
Ansell, Caroline
Whately, Helen
Collins, Damian
Dinenage, Caroline
Richardson, Angela
Mak, Alan
Malthouse, Kit
Howell, John
Quin, Jeremy
Kyle, Peter
Seely, Bob
May, Theresa
Grant, Helen
Drummond, Flick
Stewart, Iain
Beresford, Paul
Swayne, Desmond
Mordaunt, Penny
Tolhurst, Kelly
Henderson, Gordon
Dhesi, Tan
Smith, Royston
Whitehead, Alan
Kwarteng, Kwasi
Gove, Michael
Hunt, Jeremy
Davies, Mims
MacKinlay, Craig
Tugendhat, Tom
Ghani, Nusrat
Brine, Steve
Afriyie, Adam
Courts, Robert
Lord, Jonathan
Epps, Elisabeth
Redwood, John
Bottomley, Peter
Hernández, Tim
Baker, Steven
Mountbatten, Louis
Albrand, Médard
Girard, Rosan
Balin, Fernand
Nireled, André
Ludger, Nicolas
Francis, Gabriel
Fressel, Clauzel
Ibéné, Hégésippe
Valentino, Paul
Leborgne, Yves
Dessout, Hector
Touchaud, Georges
Corbin, Charles
Hélène, Léopold
Nicolo, Raoul
Megy, Roger
Paul, Christophe
Moustache, José
Viviès, Raymond
Nicolo, Georges
Barclais, Roger
Céleste, Max
Maragne, Daniel
Moutoussamy, Ernest
Bernier, Lucien
Captant, Marlène
Girard, M.-F.
Bourguignon, Benoît
Jalton, Frédéric
Parize, Lucien
Massieux, Philippe Hazael
Girard, Jean
Nabajoth, René-Serge
Dessout, Louis
Bangou, Michel
Mansour, Lucien
Tirolien, Patrice
Marsin, Daniel
Bangou, Henri
Jalton, Éric
Thicot, Pierre
Sene, Gérard
Edrom, Jean-Marc
Gob, Eddie
Lapierre, Jean-Louis
Bredent, Georges
Thesauros, Roland
Catalan, Sonia
Inseque, Rodrigue
Bickers-Garcia, Vanessa
Théophile, Dominique
Durimel, Harry
Galantine, Louis
Tacite, Sully
Bouchain, Colette
Brinyark, Bryan
Hermin, Georges
Huyghues-Beaufond, Alix
Compper, Jessica
Duncan, Adam
Italique, Nico
Pierre-Justin, Yves
Robeiri, Emmanuel
Treber, Christian
Lech, Mikael
Bowers, Phillip
Monnerville, Pierre
Gilreath, Lee
Monnerville, Marc Saint-Yves
Lacavé, Paul
Toribio, René
Rankin, Luke
Frank, Stephen
Tigrane, Louis
Lisette, Gabriel
Lasserre, Yolande
Jean, Hervé
Maximin, Mariani
Pierre-Justin, A.
Courbin, G.
Martin, David
Lacoma, Marcel
Tarer-Tacite, George
Smith, Kerri J.
Anaïs, Philippe
Montgomery, Scott
Beaujean, Henri
Phaeton, Alexandre
Gobardhan, Christian
Cadoce, Mona
Davrain, Favrot
Quillin, Frantz
Terribile, Jackie
Mitel, Florent
Seymour, Daniel
William, Alain
Alexis, Patrice
Makouke, Claude
Hartz, Charles
Nubret-Adonicam, Juliette
Firmin, Garbin
Malahel, Yannis
Duval, Franciane
Teeple, James
Gandel, Cécile
Acramel, Frantz
Fletcher, Claude
Deher-Lesaint, Édouard
Arron, Guy
Recycle,
Scott, Paul
Louis-Carabin, Gabrielle
Cornet, Cédric
Couchy, Christian
Gabreau, Teddy
Carvigan, Christian
Sempaire, Tony
Bales, Melinda
Bernier, Laurent
Chingan, Warren
Peroumal Sylvanise, Sophie
Kancel, Jacques
Beral, Rony
Montout, Liliane
Pompilius, Patricia Paule
Gauthier, Sébastien
Valentino, Marlène
Carvigan, Philibert
Luperon, Henri
Laug, Caroll
Graux, Françoise
Bicep, Jean-Jacob
Quinol, Marie-Jeanne
Sercien, Serge
Eddins, Blair
Benin, Justine
Echevarria, Brian
Huneycutt, Cody
Feuillard, Gaston
Branson, J. Alan
Tirolien, Furcie
Archimède, Gerty
Pitat, Joseph
Rodes, Félix
Chanlot, Octave
Michaux, [FNU]
de Haenen, Rémy
Guilliod, Raymond
Etzol, Marcel
Louis, Philippe
Esdras, Marcel
Tirolien, Guy
Cléry, Jérôme
Nouvel, Jean
Larifla, Dominique
Bajazet, Clodomir
Lauriette, Gérard
Andy, Léo
Maya, Danielle
Chammougon, Édouard
Louisor, Georges
Chammougon, Marcelle
Céleste, Christian
Delver-Tarin, Jean-Philippe
Lapierre, Viviane
Laguerre, Jean
Lacave, Clodine
Pirbakas-Groevius, Marie-Line
Thévenet, Amandine
Fiesque, Christian
Firmiez, Élie-Jean
Marc, Jeanny
Desplan, Félix
Juliard, Reinette
Lacavé, Alain
Théodore, Edmond
Bevis, Christian
Calvados, Isbert
Quillin, Ferdinand
Vado, Louis-Félix
Charlottine, Jean-Paul
Chalus, Ary
Legras, Anne
Lapin, Jim
Uneau, Gérard
Pauloby, Francis
Dahomay, Lita
Baron, Adrien
Dechelette, Céline
Broussillon, Ary
Cazomont, Samuel
Laupen-Mondongue, Edwing
Morandais, Jean
Nebor, Richard
Castrot, Marie-Agnès
Raoelison, Jessy
Gallet, Jade
Porlon, Sylvain
Madachon, Éric
Baclet, Albertine
McKay, Raymond T.
Huff, Chris
Butler, Dawn
Robertson, Jamila
Singh, Jonny
Al-Fulaij, Nida
Kowalczyk, Zbigniew
Folwell, Jenner Clarence Joseph
Moafi, Amin
Shaikh, Aadil
Mutimer, James
Glasscock, J. Samuel
Gardiner, Barry
Denyer, Carla
Cole-Hamilton, Alex
Cadbury, Ruth
Lasconi, Elena
Predoiu, Silviu
Mpayimana, Philippe
Gil, Gilberto
Connors, James P.
Yakış, Yaşar
Michaux-Chevry, Lucette
Proto, Félix
Hatchi, Edward
Rodes, Brigitte
Glandor, Edwige
Chaulet, Philippe
Lurel, Victorin
Malo, Jean Claude
Martinon, Michel
Guilliod, Claude
Verdol, Marcel
Kraetsch, Zane
Fleming, Louis-Constant
Nelson, Jacques
Morvan, Claude
Morvan, Jocely
Thuillier, Micheline
Christophe, Joseph
Mondlane, Venâncio
Dorville, Albert
Yoyotte, Henri
Chauvin, Benoît
Cotellon-Cambronne, Nice
Mathieu, Paul
Muelle, Danièle
Molinié, Louis
Liric, Jacqueline
Guille, Marc
Cassin, Fred
Claudel, Paul
Claude-Maurice, Eddy
Duflo, Sylvie
Petro, Sonia
Ramdini, Philippe
Saltel, Guilhem
Chevry, Evita
Tarquin, Yoann
Édouard, Camille
Caze, Béatrice
Virassamy, Dominique
Romera, Martine
Nwetpoungam, Valérie
Fuller, Craig
Recycle,
Smith, Josh
Léro, Thélus
Catayée, Justin
Vignon, Robert
Gaumont, Édouard
Tolmachev, Vasily
Guéril, Georges
Riviérez, Hector
Klimov, Aleksandr
Kosov, Vladimir
Kirillov, Aleksandr
Safranek, Robert
Dobrynin, Oleg
Héder, Léopold
Agarande, Henri
Montgenie, Jean-Claude
Bourgarel, Frédéric
Bukach, Pyotr
Lecante, Albert
Vérin, Rodolphe
Klinkhammer, Scott
Barrat, Étienne-Yves
Manzhikova, Natalya
Barrat, Roland
Namruyev, Mikhail
Constant, Chlore
Prokopyev, Sergey
Castor, Élie
Shestyuk, Yevgeny
Mogilny, Konstantin
Bruné, Paulin
Patient, Serge
Sidorov, Mikhail
Peyraud, Flore
Smalis, Andrey
Kapel, Michel
Taubira, Christiane
Terekhov, Aleksandr
Alexandre, Rodolphe
Loupec, Roger
Marest, Franck
Gaumont, Roger
Bouyer, Arsène
Kashin, Vladislav
Joseph, Victor
Sukharev, Vladimir
Habran-Méry, George
Pindard, Maurice
Rezaire, Eugénie
Willen Bucher, Maurice
Plagnard, Pierre
Joseph, Nicaise
Siger, Sylviane
Euryale, Robert
Shitikov, Yury
Larrouy, Marie-Noëlle
Kinney, James "Adam"
Roussel, André
Clarkson, Jacquelyn "Jackie" Brechtel
Peppler, Lynette "Kilpatrick"
Karam, Antoine
Gorodeshtyan, Maria
Serville, Gabriel
Gadzhimagomedov, Karib
Canavy, Fabien
Plenet, Claude
Dubouillé, Michel
Polycarpe, Roland
Hooseinbux, Gamal
Monk, Clint
Hyppolyte, Jésulaure
Rodimtseva, Oksana
Guard, Monique
Nabatchikova, Oksana
Daniel, Dylon Keith
Gafarov, Ramil
Sinaï Bossou, Carine
Achille, Armand
Kalegina, Yekaterina
Gudomarov, Vladimir
Vedeneyev, Roman
Bertrand, Léon
Ashikhmin, Pavel
Politsinsky, Vadim
Patient, Georges
Perantoni, Jacques
Pinque, Paule
Gauthier, Maryse
Leskin, Aleksey
Bechet, Benoît
Desflots, Conrad
Charles, Jean-Aubéric
Daunis, Noëlle
Visser, Ursula
Gores, Émile
Maryakhin, Mikhail
Antoinette, Jean-Étienne
Tolchanov, Nikolay
Berthelot, Chantal