"A comprehensive, collaborative elections resource."
National (538 ev)
New/Modified Since
Saturday, Mar 16, 7:36 AM
-259200
MAP LOCATIONS
CA - District 18
CA CDs 2003-2013
Jan 3, 2003-Jan 3, 2013
RBH
MT - District 01
MT CDs 1919-1967
Mar 4, 1919-Jan 3, 1967
RBH
Butte-Silver Bow
MT Counties
Nov 7, 1978-
RBH
Marshall Islands
World Countries Map
-
IndyGeorgia
NY - District 01
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 18
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 20
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 21
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 25
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 19
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY Assembly 118
NY State House Districts 1993-2003
Jan 1, 1993-Jan 1, 2003
RBH
NY - District 26
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 28
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 29
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 30
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 31
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
NY - District 23
NY CDs 1993-1999
Jan 3, 1993-Jan 3, 1999
RBH
CANDIDATES
Rego, Vincent Geronimo
Marinch, Gary
White, Shawn
Mazlo, Chris
Uehling, Edmund
Schaefer, Mike
Chapman, Lynn
Kidd, Robert Gregory
Frazey, Bruce
Shultz, Deshan Levy
Ferreira, Timothy John
Stone, Evan
Blockey, Jim
DeSaulnier, Mark J.
Havlicek, David
Toma, Ben
Kern, Anthony
Franks, Trent
Brittain, RockAthena
Masters, Blake
Nadell, Brian
O’Donnell, Marty
London, Steven
Kamerath, Jon
Legend, John
Cohn, Joe
Schoengood, Sarah
Hall, Donyale
Singleton, Philip
Jenkins, David
Mooney, Alex X.
Justice, Jim
Butler, Laphonza
Mabey, R. Garn
Costello, David
Kouzounas, Demitroula
Johnson, Gloria
Bradshaw, Marquita
Lake, Kari
Ducey, Doug
Lopez, Rufus
Hummert, Michael
Walkingchild, Charles A.
Sheehy, Tim P.
McKee, Daniel
McMaster, Henry
Shapiro, Joshua "Josh"
Evers, Tony
Cox, Spencer J.
Inslee, Jay
Gordon, Mark
Lee, Bill
King, Ricki Sue
Burgum, Doug
Gianforte, Greg
Mercado Salgado, Víctor Aureliano
Parson, Mike
Mills, Janet T.
Healey, Maura
Landry, Jeff
Beshear, Andy
Kelly, Laura
Holcomb, Eric
Little, Brad
Green, Josh
DeSantis, Ron
Carney, Jr., John C.
Lamont, Ned
Newsom, Gavin
Ivey, Kay
Dunleavy, Mike J.
Reeves, Tate
Pillen, Jim
Reynolds, Kim
Kharge, Mallikarjun
Nez, Jonathan
Jones, Brent
Yager, Dustin
Wooten, Duane
Terán, Raquel
Evans, Gabe
Nguyen, Linh
Simpson, Chris
Yen, Trang
Hernandez, Nayda
Nightingale, Margie
Zanow, Darren
Bourne, Wendy
Lindsay, Melody
Bone, Mark
Kumar, Anil
Xu-Nan, Lawrence
Build One South Africa,
Prévot, Maxime
Syrskyi, Oleksandr
Zaluzhnyi, Valerii
LaRose, Frank
Johnson, Doreen Wonda
Spencer, Paul L.
Alcon, Eliseo L.
Torrez, Daniel J.
Benally, Priscilla
Coleman Stribling, Donna
Alcon, David L.
Ziffer, Andrew
McDonald, Austin
Wolfson, Barbara
Crabb, Juanita M.
Pritzker, J. B.
Rolison, Jr., Jay P.
Mirabal Moya, Tanya R.
Inglee, William B.
Rossell Wright, Deidra
Baca, Brian G.
Garcia, Christian I.
Wise, Henry A.
Fuller, Robert C.
Smith, Mason Rossiter
Bishop, Raymond E.
Conniff, Frank
McCabe, Arval T.
Hudson, Christopher B.
Lundstrom, Patricia A. "Patty"
Romero, G. Andrés
Griffin, Brandon J.
Kinney, III, Barth H.
Martínez, Javier I.
Tafoya, Steve E.
De La Cruz, Art
Pierce, Deirdre
Priest-Brown, Donna
Caldwell, Jr., Manus Bernard
Ammons, Telessa
Tate Hogan, Tiffany
Garcia, Teresa
Roybal Caballero, Patricia
Legried, Konnie L.
Garcia, Miguel P.
Johnson, Chakira
Hochman-Vigil, Dayan "Day" Mercedes
Scott, Rita A.
Merritt, Alfred
Terry, Edward “Ted”
Haagenson, Alfred A.
McCubrey, Grovenor D.
Hendrickson, Hilmer H.
Wefald, Magnus
Johnson, Claus
Garrity, James A.
Carlson, Arthur H.
Gjervold, Arthur H.
Carter, Ali
Anderson, Ciara Lynette
Shermoen, Clarence
Wilcyk, John D.
Ivory, Mo
Anderson, Wendell R. "Wendy"
Phillippi, Jennifer E.
Ashbach, Robert O. "Bob"
Koeck, Harold R.
Garcia, Napolean R.
Rasmussen, Jeri M.
DeVargas, Antonio I.
Milton, John W.
Braun, Beverly N.
Carreras de Beck, Stefani
Hansen, Paul
Green Gregory, Katherine
Karadeniz, Mustafa
Beck, Samuel
Knaak, Delores J. "Dee"
Gillespie, Sara E.
Burgess, Herman L.
Fuller, Wheaton M.
Cliff, Frank L.
Steidl, Ferdinant J.
Archuleta, Sarah
Martinez, Juliann "Juli"
Mangan, Thomas J.
Martinez, Joshua M.
Salazar, Juanita D.
Iverson, Carl M.
Oliver, Clifford I.
Mills, Dick
Ederer, Bernard F.
Dorweiler, Louis C.
Behmler, Fred W.
Schaeffer, Wyman J.
Benson, Clifford J. "Cliff"
Northrup, Glen F.
McGovern, Jim
Gleason, Stephen A.
Waltz, Frederick
La Shomb, Bob
Shanahan, Nicole
Brookins, Carl
Communist Party of Austria,
Yunker, Dwayne
Humboldt, [FNU]
Johnson, Anders G.
Cantleberry, Levi B.
Ladner, Charles F.
Ofsthun, Thomas T.
Lee, Iver J.
Savre, B.K.
Norris, Paul G.
Smith, Edward D.
Foslien, Fred J.
Winkjer, Theodore G.
Moen, Henry E.
Lofvegren, Clifford
Nodland, Henry M.
Newhouse, Carl J.
Foslien, Orrin A.
Parks, Clifton T.
Schwarzwalder, John
Specktor, Fred
Trahan, Chuck
Gates, Dave
LiaBraaten, Jim
Weimer, Carl E.
Rafaravavitafika, Rasata
Chilton, Edwin Y.
Mealey, Johnston
Hilbert, Pierre A.
Loonam, Bernard J.
Ahles, Peter
Lemm, Ignatius
Stein, Otto J.
Reed, Louis
Jacobs, John
Woolsey, Ralph V.
Miller, Charles
Welle, Leo
Lemm, Homer F.
Harren, Henry M.
Callebs, John S.
Loehr, August A.
Grittner, Karl F.
Leavitt, Mary Monsour
Clemans, David B.
Cochrane, Robert R.
Mann, James O. "Jim"
Kirkham, Jack O.
Bruckart, Daniel W.
Foster, Leanis D.
Coleman, John
Edmiston, Andrew
Pattison, John B.
Sullivan, Henry H.
Robbins, Claude L.
Bailey, Cleveland M.
Wasilowski, Emil
Doerner, Paul J.
Richardson, John L. "Jack"
O'Loughlin, Harold J.
Proetz, Cliff G.
Kowalczyk, Al
Belford, Lloyd O.
Knight, Leon
Wilson, W. R. "Squibb"
Taylor, Harrison "Mailman"
Ortiz, Kirk J.
Smith, Andre
Williams, Joseph G.
Vasquez, Vidal
Mercado, Joseph Edward
Ching Ng, Lai
Thomas, Paris Walker
White, Gloria K.
Crawford, Michael
Davis, Lisa J.
Dewar, David A.
Gill, Mary
Khalil, Sonia Anne
Ryan, Rick
Katz Muhl, Tracy
Summerfield, Arthur E.
Taney, Roger B.
Bush, Spot "Spotty" Fletcher
Fagin, Steven H.
Henzel, Christopher Paul
Feierstein, Gerald M.
Seche, Stephen A.
Hull, Edmund James
Hughes, Arthur Hayden
Zweifel, David Eugene
Lane, George M.
Crawford, William A.
Crawford, Jr., William R.
Dinsmore, Lee F.
Clark, Harlan B.
Cortada, James N.
Stookey, Robert W.
Swartz Taglialatela, Linda
Palmer, Larry L.
Ourisman, Mary Martin
Phillips, Earl Norfleet
Daley, James A.
Crotty, E. William
Hyde, Jeanette W.
Russo, Paul A.
Anderson, Tom
Byrnes, Paul J.
Stanley, Marc R.
Prado, Edward
Mamet, Noah Bryson
Martinez, Vilma S.
Gutiérrez, Lino
Walsh, James Donald
Cheek, James Richard
Todman, Terence A.
Gildred, Theodore E.
Ortiz, Jr., Frank V.
Lodge, John Davis
Burgess, Carter L.
Martin, Edwin M.
Rubottom, Jr., Roy Richard
Beaulac, Willard L.
Bruce, James Cabell
Messersmith, George S.
Braden, Spruille
Armour, Norman
Weddell, Alexander W.
Bliss, Robert Woods
Stimson, Frederic Jesup
Garrett, John W.
Sherrill, Charles H.
Eddy, Augustus
Eddy Beveridge, Catherine
Beveridge, Albert J.
Eddy, Spencer F.
Beaupre, Arthur M.
Barrett, John
Lord, William Paine
Buchanan, William Insco
Pitkin, John R. G.
Osborn, Thomas O.
White, Julius
Muñoz Galicia, Ana María
Kirk, Robert C.
Villanueva Huerta, Claudia
Worthington, Henry Gathier
Asboth, Alexander
Mejía Delgado, Juan Gabriel
Sandoval Martínez, Hugo
Palmer, Robert M.
Morales Miranda, Flor Ivone
Cushman, John F.
Yancey, Jr., Benjamin C.
Yancey, Benjamin C.
Brent, Jr., William
Castañeda Hoeflich, José Clemente
Brent, Robert
Baylies, Francis
Avant, Nicole A.
Siegel, Ned L.
Young, Fred B.
Rood, John D.
Witajewski, Robert M.
Blankenship, J. Richard
Schechter, Arthur Lewis
Williams, Sidney
Hecht, J. Chic
Dobriansky, Paula
Dobriansky, Lev E.
Olson, Jack B.
Weiss, Seymour
Spiers, Ronald I.
Spear, Moncrieff J.
Bernicat, Marcia S.
Miller, William E. "Bill"
Bullen, Roland W.
Hughes, G. Philip
Clark, John E.
Shelton-Colby, Sally A.
Colby, William E.
Britton, Jr., Theodore R.
Donovan, Eileen R.
Mann, Fredric R.
Dolgin, George
Moreno, Carlos R.
Thummalapally, Vinai K.
Dieter, Robert J.
Freeman, Russell Fuller
Curiel, Carolyn
Bruno, George Charles
Scassa, Eugene L.
Rich, Jr., Robert G.
Guthrie, Keith
Barnebey, Malcolm R.
Greenlee, David N.
Rocha, Victor Manuel
Hrinak, Donna Jean
Kamman, Curtis Warren
Bowers, Charles R. "Dick"
Rowell, Edward Morgan
Corr, Edwin Gharst
Weissman, Marvin
Stedman, Jr., William Perry
Álvarez García, Salvador
Siracusa, Ernest V.
Henderson, Douglas
Stephansky, Ben S.
Strom, Carl W.
Sparks, Edward J.
Florman, Irving
Hernández Pérez, David
Flack, Joseph
Thurston, Walter C.
Lee III, Francis Preston Blair
Boal Lee, Mathilde "Mimi"
Jenkins, Douglas
Caldwell, Robert Granville
Norweb, R. Henry
Des Portes, Fay A.
Feely, Edward F.
Young, Evan E.
Márquez Rosas, Juan Carlos
Kaufman, David E.
Cottrell, Jesse S.
Maginnis, S. Abbot
O'Rear, John D.
Knowles, Horace G.
Stutesman, James F.
Sorsby, William B.
Bridgman, George H.
Moonlight, Thomas
Anderson, Thomas H.
Carlisle, Samuel S.
Seay, William A.
Gibbs, Richard
Maney, George
Adams, Charles
Reynolds, Robert M.
Croxton, John T.
Markbreit, Leopold
Caldwell, John W.
Pérez Martín, Arcelia
Hall, Allen A.
Íñiguez Gámez, José Luis
Cartter, David K.
Smith, John Cotton
Dana, John W.
Orozco González, Julián
Miller, Horace H.
McClung, Alexander K.
Bagley, Elizabeth Frawley
Chapman, Todd C.
Ayalde, Liliana
Sobel, Clifford M.
Chicola, Philip T.
Danilovich, John J.
Orozco, Cristobal R.
Harrington, Anthony Stephen
Melton, Richard Huntington
Asencio, Diego C.
Motley, Langhorne A. "Tony"
Sayre, Robert M.
Crimmins, John Hugh
Rountree, William M.
Elbrick, Charles Burke
Cabot, John Moors
Dunn, James Clement
Kemper, James S.
Johnson, Herschel V.
Pawley, William Douglas
Gibson, Hugh S.
Morgan, Edwin V.
Dudley, Irving B.
Thompson, David E.
Bryan, Charles Page
Bryan, Thomas B.
Conger, Edwin H.
Jarvis, Thomas J.
Osborn, Thomas A.
Hilliard, Henry W.
Partridge, James R.
Blow, Henry T.
Pile, William A.
Webb, James Watson
Trousdale, William
Schenck, Robert C.
Tod, David
Wise, Henry A.
Hunter, William
Tudor, William
Raguet, Condy
Arreaza, Jorge
Howell, SJ
Bećirović, Denis
Briel, Amy "Murri"
Bishop, Liz
Loughran, Crystal
Ellington-Snipes, Robert S.
Morgan, William "Billy"
Walters, Genevra
Boxenbaum, Arad
Rients, Donald Ray
Webb, Marsha
Hall, Matthew T.
Jallow, Muhammad B. S.
Jallow, Dawda A,
Keita, Seedy
Tangara, Mamadou
Njie, Serign Modou
Sonko, Seyaka
McKinney, Jamil
Evans, Angela
Bah, Ousman A.
Gasca, Samantha
Sabally, Demba
Sillah, Ebrima
Kurzawa, Hillary
Nayak, Dave
Samateh, Ahmadou Lamin
Yonker, Geary
Cole, Claudiana A.
Kinteh, Fatou
Soltow, Crystal Villarreal
Jobe, Abdoulie
Drammeh, Musa S.
Bishop, Chris
Gomez, Pierre
Yager, Tim
John-Manjang, Rohey
Earling, Kimberly
Faber, Jesse
Kirkton, Mike
Joof, Baboucarr Ousmaila
Wynn Bence, Susan
Kash, Wesley
Bryant, Terri
Sanyang, Sheriff Abba
Bouy, Baboucarr
Booras, John
Hughes, Charles M.
Jammeh, Lamin S.I.
Roberts, Brian
Dorey, Krystal
Ceesay, Ismaila
Sanyang, Abdoulie
Juwara, Nani
Maldives National Party,
Jatou Sey, Haddy
Maldives Third Way Democrats,
Tweh, N. Oswald
Paye, Wilmot
Biro, Robin "Rob"
Nyumalin, Sackila
Russ, David
Todd, Mary
Goldwater, Jr., Barry M.
Boris, Michael
Ruiz, Ben
Maduro, Nicolás
Macron, Emmanuel
Le Pen, Marine
Netanyahu, Benjamin
Higgins, Michael D.
Erdoğan, Recep Tayyip
Bahujan Samaj Party,
Milei, Javier
Albanese, Anthony
Morrison, Scott
Yoon Suk-yeol,
Sall, Macky
Kristersson, Ulf
Putin, Vladimir
Marcos, Jr., Ferdinand "Bongbong"
Boric, Gabriel
Modi, Narendra
Orbán, Viktor
Meloni, Giorgia
Mattarella, Sergio
Kishida, Fumio
Roberts Jr., John G.
Thomas, Clarence
Granger, Kay
Veasey, Marc
Roy, Chip
Castro, Joaquín
Gonzales, Tony
Escobar, Veronica
Pfluger, August
Nehls, Troy E.
McCaul, Michael
Luttrell, Morgan
Weber, Randy K.
Ellzey, Jake
Lopez, Raymond
Hodge, Fred A.
National Coalition for Romania,
Stone, John F.
Blomgren, Theodore C.
Cahoon, Edwin S.
Ferguson, Edward L.
Wahlund, Gustav
Blanchard, William A. "Will"
Lodin, Albert A.
Bellin, Henry
Ledin, Wendell L.
Flodquist, Carl R.
Pease, Arch G.
Johnson, Ralph W.
Schauinger, J. Herman
PRO Romania,
Anderson, Leslie M.
Hickman, W. Jordan
Compton, James
McGuire, John
Claggett, George H.
Bartlett, John M.
Tousley, Edward M.
Smith, Edward E. "Big Ed"
Wilkinson, Randolph A.
Wilcox, William W.
King, Ira E.
Easton, Christopher
Pfiffner, J.R.
Neumeier, Karl G.
Sullivan, E.J.
Sandeen, Searle R.
Thoreen, John F.
Nelson, R.E. "Dick"
Allen, Claude H.
YSR Congress Party,
Wittman, Wayne
Scheu, James W. "Jim"
Hanna, James
Theden, Gustav
Orr, Charles N.
Perry, Edwin G.
Wade, Cyrus
Shiely, J.L.
Sterling, Charles W.
Swensen, Russell F.
Hamro Sikkim Party,
Martin, Vern W.
Lake, Morton
Goodrich, Harold F.
Randall, William B.
Blum, Fred B.
Blank, Lucile
De Croo, Alexander
Kemp, Wes
Scholz, Olaf
Pillsbury, George S.
Salazar, Raul O.
Willis, Mary
Withart, Ben
Amiel, David
Niakaté, Aminata
Sikkim Republican Party,
Jeanneté, Nicolas
Evangelista, Ornella
Peterson, John
Bolvin, Isabelle
Fusi, Muriel
Bourse-Provence, Dominique
Marinho, Mickaël
Conroy, Martin J.
Dargham, Pierre
Roethlisberger, Corinne
Mallet, Maïalen
Trainar, Nadia
Cannon, Harry
Memmer, Peter J.
Mueller, Arthur A.
La Beau, Bernie
Siegel, George L.
Youngberg, Emil A.
Swanson, Conrad
Carlson, William E. "Bill"
Adams, Frank E.
McDonald, George A.
Ferrara, James S. "Jimmy"
Fleetham, Frank
Lewis, B. Robert "Bob"
LaTurner, Jacob
Heneman, Herman J.
Perkins, C.N.
Camp, Lori
Potter, Edwin G.
Baldwin, William
Estes, Ron
Dillard Smith, Maya
Tomlinson, Teresa
Marshall, Erin
Yakym III, Rudolph "Rudy"
Denegre, James D.
Olson, Conrad
Sanborn, Bruce W.
Lightner, Milton C.
Keller, Herbert P.
DeLauro, Rosa L.
Burke, John Edmund
Morrisey, Patrick
McGrath, John B.
Benepe, Louis M.
Ferguson, Bob
McLaughlin, Michael W. "Mike"
Kalina, Harold
Orlicki, Tony J.
Skolte, John L.
Carter, Jason
Keefe, John B.
Loeffler, Marjorie A.
Ossoff, Jon
Shaw, Jim
Buckman, Jim
Kehoe, Mike
Ashcroft, John R. "Jay"
Eigel, Bill
Ayotte, Kelly A.
Morse, Charles W. "Chuck"
Kennedy, Vincent P.
Leavitt, Silas W.
Kiper, Jonathan Adam
Snyder, Fred B.
Lenhart, Frank F.
Novotny, Emil
Stiefel, Earnest J.
Hausler, Charles A.
Hall-Long, Bethany A.
Meyer, Matthew
Goenen, Edward
Dahlstrom, Nancy
Mickelson, Harry M.
Masek, Joseph H.
Monti, Joseph
Ainsworth, Will
Jackson, Odean J.
Rutledge, Leslie
Marks, Elmer E.
Primavera, Dianne
Mickelsen, Raymond S. "Ray"
Bysiewicz, Susan
Doherty, Patrick H.
Nuñez, Jeanette M.
Gregg, Adam
Mosier, Leo D.
Bedke, Scott C.
Goodin, Henry P.
Toland, David
Johnston, Helen Santee
Coleman, Jacqueline
Borea, Frank
Nungesser, Billy
Bang, Jr., Otto T.
Flanagan, Peggy
Hosemann, Delbert
Hunt, Shirley K.
Loegering, Weston "Wes"
Kelly, Joseph P.
Carlson, Clifford A.
Evette, Pamela
Culkin, William E.
Patrick, Dan
Henderson, Deidre
Meyer, George W.
Reichert, Dave
McNally, III, James R. "Randy"
Sears, Winsome Earle
Rowe, Alwin
Davis, Austin
Pinnell, Matt
Nordlin, George
Zuckerman, David E.
Heck, Dennis "Denny"
Novak, Boleslaw G.
Driscoll, Kim
Fleischhacker, Joseph
Delgado, Antonio
Ettel, Michael F.
Anthony, Stavros
Longbehn, Henry F. "King"
Pennig, Sr., Aloysius A.
Weyandt, James A.
Jordan, Ross
Wright, William E. "Bill"
Hess, Herbert W.
Benedict, Robert M.
Belanger, II, William V. "Bill"
Iltis, Frederic
Ellerbe, Franklin H.
Jackson, Joseph A.
Oberg, Charles A.
Berg, Joseph C.
Schwietz, John L.
Lilygren, Lloyd E.
Loftsgaarden, Beldin H.
Wigen, Martin
Johnson, Emery A.
Peterson, Everett L.
Norman, Theodore S. "Ted"
Schultz, Harold W.
Paul, Mrs. Fred L.
Howg, Lyle C.
Gallagher, Hugh M.
Johnson, Paul M.
Kirchner, William G.
Olson, Stanley W.
Lindgren, Steven O. "Steve"
Yates, Helen
Stagg, Emmet
Michael, Fred N.
Metheny, CJ
Doucleff, Valerie
Turner, Michael
Velloff, Michael J.
Stoutenborough, Bill R.
Egelhoff, Bruce C.
Williams, Shawndell K.
Eaker, Terry D.
Meyer, Robert T.
Arnold, Shaun A.
Lamothe, Alison
Crony, Eric
Gavilsky, Emily
Janek, John
Lara, Timothy
Matthews, Leslee
Nicolussi, W. Paul
Kohoutek, Erika
Vautrin, Catherine
Schmidt, Charles "Skip"
McCormack, W. S.
Palmero, Jason
VanMeter, Collin
Never North, Only Macedonia,
Dennis, Lee
Denny, I. G.
Hampton, Samuel J.
Yellowtail, Robert
Lindsay, Tricia
Rowe, Mike
Another Way Movement,
Howard, Dallas E.
Burnham, David E.
Shunkwiler, Eva Levengood
Ramaphosa, Cyril
Jenness, Benjamin F.
Johnson, Marcus
Myrrick, Eldon H.
Rankin, Wellington D.
Faricy, Robert J.
Stryker, John E.
Rankin, Andrew
Turnham, George A.
McNeil, Alexander
Miller, Max
McCutchan, William
Martin, Dwight C.
Pearson, Henry W.
Johnson, J. Willard
Smiley, Richard D. "Dick"
Richards, Myron D. "My"
Verbarg, Edward W. "Ed"
Jorvig, Torval
Hennessey, Maurice F.
Miller, John A.
Collins, Tom
Corner, Eugene C.
Sarsfield, George P.
Bergerud, Alfred L. "Alf"
McCarty, Glenn D.
Rosenzweig, Jerry
Fischer, Hank F.
Klingelhutz, Al
Rossing, Bjorn
Kinney, Marge
Dunham, Dewitt C.
Olsen, Arnold
Ives, John H.
Barta, Ferdinand
Oakey, Edward A.
Duryea, James H.
Dwyer, James
Priebe, John G.
Mullin, Gerald T.
Scott, Harry L.
Schultz, R.A.
Held, Sam
Blacker, Henry S.
Riley, James J.
Miller, Donald E.
Hegstrom, Gerard D. "Jerry"
Greenleaf, William H.
Campbell, William M.
Howard, Stephen B.
Howe, Jonas H.
Smith, J. Watson
Arvidson, Peter
Carroll, Walter N.
Coleman, Arch
Donahue, William H.
Stevens, Freling H.
Hauschild, Oscar D.
MacLean, Edwin L.
Hughes, Edward F.
Marshall, Robert G.
Melville, James C.
Feidt, Daniel S.
Anderson, J. W.
Siegfriedt, J. F. C.
Johnson, Oliver E.
Schander, Ben A.
Juttner, Charles F.
McCormick, Washington J.
McLaughlin, John
Kirchman, Harry H.
Kyllonen, Joseph E. "Joe"
Cooney, Byron E.
Hathaway, Maggie Smith
Gould, Mert S.
McKay, John F.
Kording, Herman J.
Moss, Preston B.
Enebo, Stanley A. "Stan"
Bolstad, Edward
Quam, Vivian B.
Enga, James N. "Jim"
Burlingame, J. M.
Collins, Oscar J.
Fleming, John J.
Flint, P. R.
Gabriel, Fred C.
Kirk, George H.
Locke, Jerome G.
McConnell, Harrison F.
Tiffany, Allen W.
Mills, William H.
Stoft, Jacob
Dobbyn, William R.
Ogden, James D.
Sheehan, Timothy D.
Peterson, Edward
Pederson, M.A.
Grose, Thomas J.
Guilford, Paul W.
O'Donnell, John
Cameron, Ewen W.
Stevens, John E.
Rogers, Ralph P.
Bolstad, S.C.
Harrison, Harold
Thacker, S.W.
Pierson, Truman T. "Tru"
Root, Charles W.
Peterson, Erwin A.
Bauman, C. Leeds
McKnight, Henry T.
Gruhn, Karl
Kotula, John D.
Proud, Floyd A.
Resner, Thomas H.
Sakaye, Arthur R.
Erickson, Berdine
Scovill, Michael A.
Brataas, Nancy
Miller, Harriet
Thompson, Kay M.
Anderson, Andrew G.
Ackerman, Julius H.
Powers, George M.
Morgan, Darius F.
Paul, Jabez H.
Nordin, John A.
Ryberg, Charles E.
Nelson, Arthur T.
Frank, Walter M.
Jergenson, James A.
Odden, Anton T.
Matthews, A.G.
Young, Leonard C.
Young, Henry G.
Lewis, Mrs. Walter M.
Anderson, Marvin H.
Mather, William S.
Peterson, Kenneth
Whitmer, Derby C.
Kennedy, Russell L. "Russ"
Hoffman, Robert L.
Willard, Ted
Fosness, Harland L.
Frederick, Mel
Miller, Darrel R.
Blatz, Jerome V.
Haro Tello, Javier
Poynton, John
Waters, Anne Marie
Perry, Lois
García Martínez, Irene
Jane, Rebecca
Smith, Ed
Selstad, Tom A.
Shea, James R.
Sheehy, John C.
Dzivi, Dick
Dunkle, Frank
Prabhakar, Arati
Gómez Gálvez, Érika
Melcher, John "Doc"
Ramos Espinosa, Rosa Elba
Fischer, Ian
Bartlett, Dave
Cook, Clayton D.
Bower, Jenifer
Lovell, Christian
Ketchum, Tiffany
Thompson, William
Litchfield, Ryan
Lowderman, Jack
Hanson, Tom "Tommy"
Marrese, Piero
Schemelensky Castro, Ingrid Krasopani
Gómez Galicia, Julio Eduardo
Dosh, Samuel H.
Laster, Hollis L.
Miller, Emily Moreno
Albright, Tink
Christie, Chris
Nazarenko, Jason
Burkes, Nick
Phillips, Dean
Torres, Randy
Hickenlooper, John
Schmitt, Eric
Hall, Brad
McGruder, Jessie
Scott, Tim
Whiteside, Raymond
Budd, Ted
Johnson, Jr., Demetris
Holliman, Sherry
Vance, J.D.
Thorne, Jr., Robert
Miller, Dexter R.
Farris, Keilee Mitchell
Barnett, Lincoln E.
Youngkin, Glenn
Leonard, Fred
Carlson, Tucker
Palin, Sarah
Bell, Tammi Northcutt
Peltola, Mary Sattler
Thomen, Billy
Barnes, Glenn
Huckabee Sanders, Sarah
Childress, Paul
Yang, Ken
Bradford, Arnetta
Henley, Dolly
Bradford, Robert Leslie
Guillaume, Henri Albert Gabriel Félix Marie
Roark, Robin G.
Siliņa, Evika
Charles, Horace Ray
Rinkēvičs, Edgars
Nausėda, Gitanas
Karis, Alar
Kallas, Kaja
Frederiksen, Mette
Abiy Ahmed,
Sahle-Work Zewde,
Herzog, Isaac "Bougie"
Rebelo de Sousa, Marcelo
Wilders, Geert
Lourenço, João
Loesby, Matt
Saxe-Coburg-Gotha, Philippe Léopold Louis Marie
Norodom Sihamoni,
Thưởng, Võ Văn
Phạm Minh Chính,
Pro-Life,
Nguyễn Phú Trọng,
Corsetti, Todd
Sánchez, Pedro
Cleveland, Scott
Higgins, Sean
El Ghazouani, Mohamed Cheikh
Khamenei, Ali
Raisi, Ebrahim
Johnson, Steve
Rose, Dan
Hearn, Tom
Seguin, Brian
Hober, Carissa
Bjerke, Carl
Chapman, Adam
Parker, Julia
Farmer, Bill
Hoag, David
Buck, Rachel
Shippy, Brandon
Bishop, Lori
Silva, Letishia
Blaylock, Camille
Rodriguez, Victor
Butler, Sarah
Adams, Ben
Mitson, Justin
Chafetz, Benjamin D.
Keyser, Josh
Arriaga, ANdy
Morgan, Paul
Smith, Paul
Caval, Alex
Easterling, Edward A.
Kohl, Josh
Tate, Kala
Brown, Tommy H.
Matter, Russell "Russ"
Keith, Karen
Martonen, Dean
Craner, Marsha
Riley, Chris
Matthee, Karen
Sauter, Jane
Larson, Kathryn
Lowman, Chuck
Peery, Loree
Holdahl, Tami
Bruno, Steve
Redman, Jordan
Chandler, Angela Jean
Raglin, Dave
Marano, Paula
Hanig, Bobby
Sanderson, Jr., Norman W.
Newton III, E. S. "Buck"
Smith, Jr., Raymond E.
Smith, Kandie D.
Paschall, Alexander J.
Lazzara, Michael A.
Lee, Michael V.
Hill, David
Rabon, William P. "Bill"
Dalby, Dave
Bennett, Colton
Jackson, Brent
McCann, Lori
Carter-Goodheart, Trish
Bowles, Jamie Campbell
Dawes, Kathy
Harris, Kyle N.
Baxter, Felicia C.
Nostrant, Vickie
Barnes, Lisa Stone
Chmelik, Jim
Mercer, James
Burgin, Jim
White Anderson, Tanya
Grafstein, Lisa
Lassiter, Scott
Blue, Dan
Hardisty, Dustin
Suor, Butch
Dunn, Larry
Chaudhuri, Jay
Bankert, David
Dawson, Jared
Thompson, Faye
Adcock, Gale
Shirts, John C.
Batch, Sydney
Albritton, Thomas P.
Keeler, Jody
Bode, Mary Wills
Parker, Nancy
Applewhite, Val
Pemberton, Semone
Hyland, Nicole
Porto, Anthony
McInnis, Tom
Woodard, Mike
Cayler, Lucas
Chaney, Sarah
Bell, Jarome
Meyer, Graig R.
Benson, Don
Noller, John "Jay"
Pichardo, Laura
Hohman, Cliff
Britt, Danny Earl "J. R."
Henry, Amy
Tanner, Steve
Galey, Amy Scott
Vanhook, Donna
Daly, Jo
Berger, Philip E. "Phil"
Tipton, Annette
Keyser, Steve
Luking, Steve
Baber, Shari
Hurlburt, Ivan
Garrett, Michael K.
Hadraba, Chandler Stewart
Schumacher, Paul
Chu, Jon
Robinson, Gladys A.
Mathews, Nikson
Achilles, Todd
Craven, David "Dave"
Jarvis, Steve
Egbert, Megan
Royal, Tina
Alexis, Jazz
Krawiec, Joyce
Church, Monica C.
Jones, Dana Caudill
Mays, Ronda
Lowe, Jr., Paul A.
Navarro, Isaiah
Ware, George K.
Holtzclaw, James D.
Nelson, Adam
Hess, Casey
Johnson, Todd
McKinstry, Becky R.
Settle, Eddie
Petty, Loren
Staley, Darren
Keith, Marisa Stevens
Monks, Jason A.
Sawyer, Vickie
Bothwell, Glida
Harrington, Don
Barr, Kate Compton
Salvador, DeAndrea
Dygert, Shawn R.
Waddell, Joyce D.
Castellanos, Julissa Melendez
Marcus, Natasha
Causey, Mike
Hostetler, Clint
Overcash, Brad
Creech, Corey
Faulkner, Jeff
Alexander, Ted
Startin, W. Lane
Goode, Terrell "T."
Leavitt, David J.
Proctor, H. Dean
Hollo, Mark W.
Schiffler, Kally
Daniel, Warren T.
Ager, John
Hansen, Chris
Hise, Ralph
Rodriguez, Damian D.
Hughes III, Frank Patton
Moffitt, Tim
Lamborn, James
Walters, Chris
Rice, David Lee
Mayfield, Julie
Jackson, Kirk
Meline, Jayson
Corbin, Kevin
Shea, Mary
Tebrugge, Adam
Burgoyne, Tanya
Sorensen, Josh
Haley, Nikki
Buckingham, Breane L.
Hutchinson, Asa
Fuhriman, Ben G.
Welker, Clinton
Perry, Jim
Golden, Kelly
Crystal, Sean Calvert
Stanger, Patricia Dustin
Coletti, Sean
Smith, Bryan
Burger, Jilene
Golden, Larry E.
Messerly, Joseph
Skidmore, Brett C.
Shaw, Maggie
Alhora,
Stratton, Juliana
Jones, Carlton D.
Navarro, Joseph R.
Porter, Deborah S.
Crane, Michael R. "Mike"
Heller, Gelinda
Braboy, Alexandria "Ali"
Miller, Thomas R.
Romine, Olivia
Mathia, Michelle
Burgess, Melody
Hudson, Courtney Rae
Donnelly, Kristy
Webb, Barbara Womack
Baker, Karen R.
Bailey, James
Wood, Rhonda K.
Wiesner, Mabel Caroline
Schmidt, Sigrid (Mrs. Peder P.)
Jasperson, Elvera (Mrs. Carl)
Holcombe, William
Ide, John
Cowan, Thomas
Bennett, N.V.
Loyd, Joshua
Sherwood, Charles D.
Norris, James S.
Armstrong, Thomas H.
Nash, Charles W.
Maynard, Arba
Yale, William H.
Wiswell, James A.
Stevens, John H.
Bentley, William A.
Barto, Alphonso
Wakefield, James B.
Tuttle, Jonah B.
Jewell, Phineas A.
Westfall, Isaac M.
Williams, A.B.
Gilman, Charles A.
Lane, Alexander P.
Kingsley, George B.
Frazee, Randolph L.
Clark, Thomas A.
Shove, Cornelius B.
Frank, John
Rice, Albert E.
Buck, Daniel
Pond, Milan N.
Ives, Gideon S.
Pahl, Eggert G.
Barrett, J.O.
Nelson, Swan
Wilkinson, Chauncey B.
Wallinder, Erick G.
Jones, Ray W.
Smith, Robert A.
Hompe, John B.
Lowry, Sylvanus
Wuerzinger, Henry
Woods, Vincent P.
Sheran, Robert J.
Werner, Walt J.
Wold, Theodore
Baasen, Francis
Stannard, Lucius
Hoffman, H.C.
Fischer, C.P.
Blakely, David
Coggswell, Amos
Rogers, Henry
Smith Newby, Sabra
Jones, John R.
Brinkley, Patricia
Mattson, Hans
Fladeland, Tollef G.
Thompson, E.J.
Crawford, Michelee "Shelly"
Jennison, Samuel
Falk, Erik N.
Guilford, Jonas
Howard, Brent
Jones, Keya "KJ"
Hughes, Geoconda S. "Geo"
Irgens, John S.
Atlas, Jennifer
Bishop, Christian
Auchmoody, Richard Frederick
Douglass, Jill M.
Lindholm, Peter T.
Stacy, Joshua D.
Barnhill, Brad Lee
Anderson, Moses T.
Davis, Jr., Raymond
Paonessa, Brian M.
Rogich, Lori
Von Baumbach, Fred
Connors, Donald
Joseph, Iman
Leavitt, Josh
Steinbeck, John
Lamberton, Alfred J.
Regan, William W.
Fischer, Chelsy
Green, James J.
Paine, Edwin G.
Starkey, James
Neumann, Mark
Ginsburg, Mike
Jaeger, Luther
Kerns, Johnny
Duerr, Naomi
Bredenhagen, William
Thompson, Peter
Schoenbeck, John P.
Lindholm, Axel T.
Wesenberg, Michael F.
Brinkley, Garland Lee
Neary, Michael E.
Carlisle, Frank E.
Rizza, Michele
Odell, Spurgeon
Lanman, Charles T.
Torres, Selena Elizabeth
Quinteros, Maximillian "Millian"
Loveless, William W.
Morledge, Bircham F.
Cole, Lisa
Hampton, Ryan
Lamb, Richard F.
Damon, James F.
Waterston, J.S.
Bigelow, Alan
Johnson, Fred W.
Hoiland, Torkel
Jackson, Jovan Alexnader
Rimson, Derek A. "Bish"
Johnson, Gustaf
Oliva, Nephi "Khaliki"
Dunbar, William
McIlrath, Charles
Trott, Herman
Weiser, Josiah S.
McKinney, John H.
Nelson, Nelson E.
Fennell III, James M.
Evans, Louis A.
Chapman, Kelly
Randolph, John S.
Neely, Erica A.
Celio, Adeline
Whitcomb, Orlen P.
Moore, Sean
Scheffer, Albert
Greenwood, Kyle
Karris, Venise L.
Thomason, Val
Hutchinson, Asa B.
Lambert, Thomas
Moore, Cinthia
Manesa, Anthony
Lustick, Jeffrey A.
Roecker, Nancy S.
Black, Mahlon
Andrews, Daniel
Page, Orin H.
Spence, Melissa Lynn
Carter, Theodore G.
Prado, Jordy
Trump, Donald J.
Pena, Jose
Braden, William W.
Keenan, Socorro
Neville, James William
Lehmicke, Rudolph
Armstrong, G.A.
Olson, Robert J.
Hunt, Linda F.
Montgomery, Mishon D.
Roberts, Chauntille
Lundberg, Gustave A.
Brown, Antario "Tiger"
Allen, Hiram W.
McGuire, Peter J.
Owens, Annette Dawson
Williams, Yadusha
Iverson, Samuel G.
Ziroli, III, Clem
Leick, Albert G.
Nadeem, Hanadi
Edgeworth, Rebecca
Wahab, Sharifa
Arroyo, Rafael
Meighen, William
Child, Kevin L.
Block, Julius H.
Kolesnick, Terisia
Roth, Erica
Bellaty, Michael
Sande, Diana
Tjosvold, Severin O.
Savage, Scott
Sullivan, Diane
Goulding, Heather
Velto, Alex
Magnuson, George G.
Kolvet, Morgan
Bohn, L.J.
Anderson, Oscar M.
Drake, Marlene
Lindberg, John E.
Obermayr, Erich
Gray, Ken
Zimmerman, Theodore
Ribar, Drew
Ramsey, Katherine
Segerstrom, Victor E.
Bonner, J.B.
Johnson, Iner J.
McNeil, James E.
Farr, George A.
Nevin, John D.
Hayenga, Betty M.
Hansen, Robert E.
Koenig, Gregory S.
Bushey, Jason
Gerhardt, John Cardiff
Pettijohn, Kenneth E.
Thomas, Arnold
Farmer, David L.
Walker, Troy Zakari
Lindemann, Barry
Wilson, Ryan
Gilbert, Randy
Dean, Patrick
Baldwin-Kennedy, Ronda
Gerold, Lucy
Hutcheson, Dave
Brown, Sam
Gray, Gregory
Hansen, Jim
Koenig, Don
Wagner, James J.
Tretinyak, Jr., Nick
Otis, Todd
Heinrich, Bob
Hollender, Fred
Lere, Fred C.
Holstad, Joel M.
Smith, Betty M.
Borgschatz, Elmer A.
Olson, Bernie M.
Kelly, W.L.
Deming, Eliza Evans
Casey, John E.
Huntley, Larke W.
McManigal, Fremont R.
Rush, Andrew J.
Curtis, Will
Aarnes, A.E.
Carlson, J. Edward
Lamphere, George N.
Hopkins, Charles H.
Stromberg, Andrew L.
Johnson, Seth S.
Noah, Jacob J.
Noah, Mordecai Manuel
Berry, Charles
Berry, John M.
Nourse, George
Cole, Gordon E.
Jones, Stiles P.
Gallagher, O.
Peckham, Wheeler Hazard
Grant, William H.
Colville, William
Lochren, William
Cornell, Francis R.E.
Friedrichs, John
Munch, Emil
Smith, Seagrave
Conrad, Bill
Davidson, James H. "Ham"
Sargent, Uzzel F.
Clough, William
McCarthy, Cornelius M.
Child, James E.
Martin, Nathan C.
Pierce, Squire L.
Start, Charles M.
Keating, Janice
Vander Weide, Kurt
Murrison, Terri
White, Jesse James
Babcock, P.M.
Stephenson, Oscar
Bangs, Alfred W.
Hahn, William J.
Baxter, George N.
McKnight, Joseph
Willis, John W.
Cadwell, Francis
Wood, Edward H.
Hatch, W.M.
d'Autremont, Charles
Shannon, Charles E.
Franco, Jr., Victor M.
Wagner, Robert
Jones, Damian Aaron
Welch, William
Calhoun, David
Nethaway, John
MacDonald, John Louis
Saunders, Robert C.
Fry, David
McDermott, Thomas
Freeman, John M.
Armstrong, George W.
Mantor, Frank
Scheffer, Charles
Scheffer, Joseph
Abbe, Samuel B.
Willius, F.
Pascoe, O.B.
Edelbrock, Joseph
von Heyderstaedt, Francis
Baberich, Casper
Stewart, Robert
Seeger, William
Vosberg, Barney
Mintzer, William L.
Dike, Edwin W.
Grinager, Mons
Sater, Isaac N.
Pfaender, William
Pfaender, Albert
Brown, Horatio D.
Meagher, John F.
Staples, Isaac
Slocum, William W.
Kittelson, Charles
Cowdery, Lyman E.
Goar, Joseph
Dunham, John M.
Halvorson, Halvor Langdon
Russell, John F.
Johnson, Ole
Sauftenburg, Augustus F.
Anderson, Christopher M.
Doyle, John
Kniss, Pierce J.
Bobleter, Joseph
Nelson, Hans
Allen, John H.
Whitehead, Joseph
Foote, Charles M.
Mathison, Erick
Frost, Newton R.
Leicht, Joseph
Ringdal, Peter M.
Evans, David H.
Koerner, Henry C.
Powell, Stephen W.
Shirley, Halvor L.
Knatvold, Edward W.
Kanne, Albert J.
Knatvold, E.H.
Knatvold, Thorvald V.
Mosier, Byron J.
Weld, Delburt U.
Nelson, P.H.
Kolu, John
Nordloef, Andrew
Hernández Mendoza, Claudia Myriam
Pettijohn, Elias S.
Bibb, C.W.
Johnson, Robert L.
Schwarg, Peter J.
Fasel, Albert H.
Walstead, Theodore
Friedell, William H.
Howe, John E.
Kayser, Ida McCabe
Meighen, Joseph F.
Bliss, Paul H.
Tillman, Henry W.S.
Thielen, Edward N.
Schwab, Jerry T.
Eriksen, Arthur O.
Fitzgerald, Richard M. "Dick"
Nelson, Everett
Appel, Erhard C.
O'Malley, T. Edward
Rasmussen, William S.
Peterson, Leslie D.
Bjornson, C.R. "Cap"
Hagen, Overla S.
Jacobson, Lorentz M. "Rusty"
Utton, Charles "Chuck"
Brooks, Steven E.
Chilgren, Edwin J. "Big Ed"
Minnesota,
Moore, Gordon
Abrahamson, Frank O.
Otterness, Iver G.
Nelson, Ole B.
Parker, Ralph J.
Sliter, John J.
Swenson, Charles J.
Hale, Charles W.
Bolton, Albert A.
Onstad, Arnold H.
Harstad, Harold F.
Anderson, Malvin R. "Moppy"
Garness, Oscar
Boyum, Arnold
Thompson, Teman
Fokema, John C.
Highum, George A.
Moe, Gust E.
Kjome, Olaf K.
Greer, Harry M.
Burtness, Carl S.
Wheaton, Herbert E. "Herb"
Fahlgren, Oscar
Kraling, Emil F.
Johnson, John A.
Burnap, Alvarez M. "Al"
Severtson, S. Theodore
Johnsrud, William R.
Sutherland, E.J.
Benson, Bennie H.
Trisch, John R.
Sylling, L.J.
Burtness, Olaus E.
Anderson, Adolph J.
Dahle, Olaus K.
Iverson, Iver G.
Williams, Martin W.
Fredriksen, Fredrik Oscar
McNelly, William E.
Johnson, Robert M. "Bob"
Lundquist, W. Victor
Knutson, Eiling A.
McCarthy, Joe
Benson, Carl J.
Matson, Frank W.
Johnson, Viena P.
Dickerson, Frank
Cosgrove, Arthur N.
McMaster, Donald P.
Kraus, Mathew N.
MacKenzie, Emil C.
Kincheloe, Brynn D.
Robinson, Ralph W.
Smith, Loren A.
Hokanson, William
Schaefer, Anton
Ogden, Linda K.
Staples, Charles F.
Coles, Bob
Gibbs, Fred C.
Wolfe, Linda
Lund, Ewald W. "Wally"
Jorgenson, Walter F.
Close, Robert G.
Matthews, Douglas
Justesen, Viggo
North, William J.
Hedin, Olaf A.
Lind, John A.
Peterson, Clifford C.
Johnson, Rollin G.
Johnson, Charles J.
Johnson, Elmer Gottfried
Blomquist, August
Lanin, John J.
Putnam, Fred W.
Tillquist, Fred E.
Jacobson, John S.
Elmquist, Charles E.
Gayner, John N.
Naplin, Laura E.
Sinclair, Donald
Coleman, Nick
Larson, Norman J.
Sletvold, Albert O.
Bridgeman, Harry A.